هدایت تحصیلی

مهم ترین هدف از ایجاد نظام آموزشی جدید، آماده ‌کردن دانش ‌آموزان برای کسب آداب و مهارت ‌های زندگی اجتماعی می باشد. از آن جا که دوره ابتدایی، دوره آموزش عمومی و بسیار تأثیرگذار برای دانش‌آموزان محسوب می شود، لذا بنا بر این نهاده شد که با اضافه کردن یک سال به این دوره ابتدایی، دانش‌آموزان توانایی بیشتری برای حضور در اجتماع و فعالیت‌ های مشارکتی پیدا‌ کنند. دانش آموزان نظام آموزشی جدید در پایه نهم می توانند در هر یک از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش اقدام به انتخاب رشته نمایند.

در راستای کمک به دانش آموزان برای انتخاب رشته، برنامه های مشاوره تحصیلی دبیرستان اجرا شد. هدایت دانش آموزان به مناسب ترین شاخه یا رشته تحصیلی بر اساس استعداد و علاقه آن ها و به تناسب امکانات و نیازهای کشور را تحت عنوان هدایت تحصیلی یاد می کنند.

جناب آقای حسن صفرزاده

مدیریت دبیرستان سلام شهید زین الدین

همایش آنلاین هدایت تحصیلی

همایش آنلاین هدایت تحصیلی

جهت ثبت نام فرم زیر را کامل کنید

آزمون رغبت سنج تحصیلی (استرانگ)

یکی از برزگترین مشکلات ما در زندگی این است که در مسیری پا می گذاریم که می تواند ما را از اهداف و علائق مان دور کند. کار کردن در جایی که دوستش نداریم و یا با ما تطابق ندارد دغدغه امروزی ما و فرزندانمان می باشد که می تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد. بارها و بارها شنیده ایم که افراد به رشته و فعالیت هایی روی آورده اند که از آن ابراز پشیمانی می کنند. مسئله نگران کننده این است که این پشیمانی گاهی بازگشت ناپذیر شده و باعث می شود برای رفع آن هزینه های زیادی را پرداخت نماییم. گاهی این تصمیم ها به دلیل انتخاب غلط خانواده ها و یا انتخاب ناصحیح سیستم آموزشی ماست.

برای کسانی که در مرحله انتخاب رشته و یا انتخاب شغل مناسب شان هستند لازم است تا قبل از هرچیزی به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای لازم این کار را انجام دهند.  همچنین کسانی هم که حرفه و تحصیل خود را انتخاب نموده و اینک سردرگم می باشند لازم است تا با بازنگری های لازم تغییری استراتژیک در روند تحصیلی و حرفه ای خود دهند. یکی از بهترین آزمون ها در سراسر جهان برای درک توانایی های خودمان و دسته بندی علائق تحصیلی و شغلی مان با توجه به ویژگی های منحصربه فردی که داریم آزمون رغبت سنج استرانگ است.

این آزمون به منظور مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی در سراسر جهان کاربرد دارد. انتخاب رشته و انتخاب شغل بر اساس علائق شغلی و علائق تحصیلی این امکان را می دهد تا بتوانیم آینده روشنی را برای خود بسازیم. مشاوره تحصیلی-شغلی با کمک آزمون رغبت سنج استرانگ به شما این امکان را خواهد داد تا با دقت بیشتر و آشفتگی کمتر دست به انتخاب بزنید.

علی خوشبازان

جناب آقای خوشبازان

مدیر بخش دپارتمان روانشناسی

کاربردهای تست رغبت سنج استرانگ

این تست به منظور مشاوره تحصیلی و شغلی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. پژوهش های زیادی کاربردپذیری تست استرانگ را برای انتخاب بهتر رشته و شغل مناسب در بلند مدت نشان داده است.  از تست استرانگ می توان برای موارد زیر استفاده نمود:

انتخاب رشته                                                          انتخاب شغل

مشاوره تحصیلی به دانش آموزان                                مشاوره شغلی به کارکنان

تست انتخاب رشته

از تست رغبت سنج استرانگ می توان به منظور انتخاب رشته استفاده نمود. انتخاب رشته پیش از ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی باعث می شود تا بتوانیم مسیر زندگی خود را هدف مند نماییم. بسیاری از افراد به دلیل انتخاب رشته نامناسب در آینده دچار تردید می شوند و باعث می شود زمان زیادی از طول عمر خود را برای سپری کردن مسیر اشتباه صرف کنند. هرچه زودتر بتوانیم مسیر تحصیلی خود را متناسب با علائق و توانایی های خود هدایت کنیم، با احتمال بیشتری در آینده در زندگی به موفقیت دست می یابیم.

تست استرانگ با تفسیر کامل، می تواند راهنمای جامعی برای انتخاب مسیر شغلی و تحصیلی شما باشد. بسیاری از مشاوران از این تست برای انتخاب رشته مناسب فرد استفاده می کنند. 

آزمون رغبت سنجی

شش مولفه اصلی در تست رغبت سنج استرانگ

با استفاده از تست رغبتا سنج استرانگ می توان از میان صدها رشته و شغل مواردی را انتخاب نمود که می توانیم در آن ها موفق تر عمل کنیم. این مشاغل در ۶ دسته بندی اصلی که هرکدام زیرگروهایی دارند ارزیابی و بررسی می شوند. می توان از نتایج به دست آمده برای تصمیم بهتر و انتخاب مسیر بهتر استفاده نمود. در شکل زیر ۶ مولفه اصلی این تست آمده است:

بخشی از فعالیت های آموزشی آنلاین دبیرستان سلام شهید زین الدّین(مباحث پایه نهم)

ریاضی پایه نهم مبحث توان(قسمت اول)

ریاضی پایه نهم مبحث توان(قسمت دوم)

ریاضی پایه نهم مبحث توان(قسمت سوم)

ریاضی پایه نهم مبحث رادیکال(قسمت اول)

ریاضی پایه نهم مبحث رادیکال(قسمت دوم)

ریاضی پایه نهم مبحث رادیکال(قسمت سوم)

فیزیک پایه نهم مبحث نیرو(قسمت اول)

فیزیک پایه نهم مبحث نیرو(قسمت دوم)

فیزیک پایه نهم مبحث نیرو(قسمت سوم)

معرفی دانشگاه و رشته ها

آشنایی با دانشگاهها و رشته های تحصیلی ، روی رشته خود کلیک کنید

نفرات برتر کنکور ۹۹

نفرات برتر کنکور ۹۹